I Zgierski Pieszy Rajd Nocny 2019

Wspólnie z Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Zgierza oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, zapraszamy na I Zgierski Pieszy Rajd Nocny, w piątek 29 maja br. Szczegóły poniżej w regulaminie.

 

Więcej…
 

XII Rajd Edukacyjny 2019

Zapraszamy na XII Rajd Edukacyjny Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej, we wtorek 23 maja br. Szczegóły poniżej w regulaminie.

 

Więcej…
 

Komunikat organizacyjny nr 2 - wyniki


Zgierz, dnia 29 marca 2019

Poniżej prezentujemy wyniki Eliminacji Wojewódzkich XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.

Zgodnie z regulaminem OMKK „Poznajemy Ojcowiznę” I miejsca w każdej z kategorii i każdym pionie wiekowym będą reprezentować nasze województwo w finale konkursu na etapie centralnym. Zgodnie z pkt. IV.8.d regulaminu konkursu (dodatkowa praca z eliminacji wojewódzkich) do dalszego etapu skierowano rónież pracę multimedialną pt. „A może nad morze?” autorstwa Julity Raj.

Miejsce Tytuł Autor/Autorzy Szkoła Opiekun
prace indywidualne
Szkoły podstawowe
I miejsce „Historia zapomnianego piłkarza z Wieruszowa” Michał Marek Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie Magdalena Polańska-Marek
II miejsce „Pabianice w czasie II wojny światowej we wspomnieniach mojej prababci” Kamil Praszkowski Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Długosza w Pabianicach Anna Szmidt-Pawłowska
III miejsce „Z pamiętnika Autorki” Vanessa Kosecka Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Długosza w Pabianicach Anna Szmidt-Pawłowska
IV miejsce „Dzieje mojej rodziny, tradycje i jej zwyczaje” Justyna Trust Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Długosza w Pabianicach Anna Szmidt-Pawłowska
Szkoły gimnazjalne
I miejsce „Perły architektury sakralnej Ziemi Wieruszowskiej” Maria Lerka Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sokolnikach Marzena Ogorzelska
II miejsce „Major … Czyli losy rodziny Pruszyńskich” Ewa Błońska Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli Elżbieta Dobrzycka
III miejsce „Gmina Dłutów w moich oczach” Wiktor Cieślak Szkoła Podstawowa im. Lotników Września 1939 r. w Dłutowie Anna Ogłoza
III miejsce „Nabożeństwa majowe, czyli Róża w poszukiwaniu tradycji...” Róża Graf Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkole w Czechach Agnieszka Grabowska
IV miejsce „O Jadwidze, która pędzlem czarowała” Maria Połomska Szkoła Podstawowa nr 3 z im. Jana Pawła II w Wieruszowie Magdalena Polańska-Marek
Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce „Wybitni absolwenci w I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie” Aleksandra Zięba I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie Marzena Papis
prace grupowe
Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce „Białaczów - sentymentalna podróż” Julita Kotusiewicz
Paulina Kotusiewicz
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie Marzena Papis
prace multimedialne
Szkoły podstawowe
I miejsce „Małgorzata Kozera-Gliszczyńska - patronka mojej szkoły” Martyna Seliga Szkoła Podstawowa nr 17 w Pabianicach Agnieszka Okruszek
II miejsce „A może nad morze?” Julita Raj Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czechach Agnieszka Grabowska
III miejsce „Tramwaje - historia pabianickiej kolejki wąskotorowej”

Adrianna Bartoszek
Jagoda Wiśniewska

Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Długosza w Pabianicach Anna Szmidt-Pawłowska
Szkoły gimnazjalne
I miejsce „Jerzy Czapliński - aktor z Pabianic” Róża Paszkiewicz Szkoła Podstawowa nr 16 im. T. Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach Andrzej Pasiński
Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce „W żółtych butach przez Polskę - Opoczno małe miasto Kazimierza Wielkiego” Jakub Kędziora
Patryk Krzewiak
Miłosz Polak
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie Marzena Papis
 

2003-2014   Zgierz, Oddział Zgierski PTTK